Dvanáct do tuctu

30. září 2010 v 16:14 | Vaness |  ♥♥♥Filmy♥♥♥
Originální název:
Cheaper by the Dozen
Motto: Čím víc,tím hůř!
Typ filmu: Komedie
Rok výroby: 2003
Režie: Shawn Levy
Hrají: Steve Martin, Bonnie Hunt, Piper Perabo, Tom Welling, Hilary Duff, Kevin Schmidt, Alyson Stoner, Jacob Smith, Morgan York, Forrest Landis, Blake Woodruff, Paula Marshall, Rex Linn, Dax Shepard, Cody Linley, Kelly Ripa, Eileen Brennan, Ashton Kutcher, Jared Padalecki, Liliana Mumy, Brent Kinsman, Shane Kinsman, Steven Anthony Lawrence, Alan Ruck, Richard Jenkins, Holmes Osborne, Vanessa Bell Calloway, David Kelsey, Elon Gold, Adam Taylor Gordon
Popis:
Rodinná komedie o početné rodině sportovního trenéra Toma Bakera, který je navzdory americkým rodinným statistikám, podle nichž na jednu rodinu připadá 1,87 dítěte, otcem 12 synů a dcer. Jeho žena Kate je nejen chápavou manželkou a milující matkou, která rutinně řeší každodenní chod domácnosti i radosti a strasti ratolestí, ale dokáže se i sama prosadit jako spisovatelka. Trable rodiny Bakerových začne, když Kate dostane dopis, že prestižní nakladatelství vydá její knihu a zve ji na promotion akci do New Yorku. Ve stejné době se hlavě rodiny Tomovi Bakerovi splní celoživotní sen - má trénovat univerzitní mužstvo a rodina se kvůli jeho zaměstnání musí přestěhovat, což se dětem velice nelíbí. Kate odjíždí na turné a Tom Baker je jediný, na kom je udržovat domácnost v chodu, řešit denní porci rodinných trablů a navíc se předvést v novém místě v tom nejlepším světle. Nezbývá, než se obrátit o pomoc k nejstarší dceři Noře, která už opustila rodinné hnízdo a odstěhovala se do Chicaga, aby žila vlastní samostatný život.
Snímek Dvanáct do tuctu patří mezi ty rodinné komedie, v nichž kromě situačního humoru vznikajícího z běžného každodenního života velké domácnosti, v níž žijí dospělí, malé i takřka dospělé děti, se klade důraz i na soudržnost a lásku, která pomáhá překlenout i těžká období, kterými musí čas od času projít každá rodina.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

ahoj

čus 33.7% (33)
ahojky 38.8% (38)
ahoj 27.6% (27)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama