Selena - Chci,aby na mě fanoušci bylo moc hrdí!

17. září 2010 v 19:03 | vaness
Být Selenou Gomez není jen o hvězdném třpytu a záři reflektorů. Selena vysvětluje, proč používá svou slávu k tomu, aby také pomáhala ostatním lidem!
Co má hvězda Disney Channel a jeho Kouzelníků z Waverly Selena Gomez společného se Sarah Jessicou Parker a Angelinou Jolie? Odpověď: všechny jsou ambasádorkami mezinárodního dětského charitativního fondu UNICEF. V rozhovoru se dozvíš, proč se jí Selena stala také a jak jí cesta do Afriky změnila život...


Je ti pouhých sedmnáct let a jsi nejmladší ambasádorkou UNICEF v historii. Jak ses k této charitě dostala?
"Vlastně jsem s nimi spolupracovala jen na jedné malé kampani, protože charitu dělám ráda, a nakonec jsem se do rodiny v UNICEF zamilovala. To, co dělají, zahrnuje všechno, čemu věřím, a oni věděli, že můj hlas něco znamená a že mám přístup k mladé generaci, takže jsme se dohodli, že budeme spolupracovat i nadále. Práce, kterou jsme odvedli na té předešlé kampani, pomohla vybrat asi tak třikrát víc peněz než kdykoli předtím, takže to bylo dobré a velmi obohacující."

Wow! Měla jsi možnost setkat se s některými dětmi, kterým UNICEF pomáhá?
"Loni jsem byla v Africe. Navštívila jsem vesnici v Ghaně, což pro mě byl úplně nový svět. Opravdu nová zkušenost. Velmi mi to změnilo život. Mohla jsem tam jet a vidět, co udělal UNICEF, aby přivedl vodu do studní a pomohl dětem a jejich rodinám. Dostala jsem lekci tance a navštívila jsem kmen, kde mi ženy věnovaly šaty, které ručně vyrobily. Ta cesta byla úžasná, protože jsem fakt viděla, co UNICEF dělá přímo v terénu a jak zachraňuje životy dětí."

Potkala jsi cestou někoho, kdo se tě skutečně dotkl?
"Ano, bylo mu čtrnáct a neumím vyslovit jeho jméno, ale říkal mi, že cestuje od vesnice k vesnici a pobízí rodiče, aby dovolili svým dětem chodit do školy. Já jsem ve čtrnácti pracovala a ani mě nenapadlo myslet na svět kolem sebe. On byl ale tak vyspělý a bylo moc milé a povzbuzující vidět ho v každé vesnici inspirovat různé lidi."

Jak tě inspirovala spolupráce s UNICEF?
"Pracovat s UNICEF je úžasná příležitost. Jsem šťastná a poctěná, že jsem toho součástí. Můžu vzdělávat děti v mém věku po celém světě a využít svého vlivu k povzbuzení ostatních lidí k tomu, aby začali pomáhat. Je strašně důležité dávat a vracet. I kdybych nebyla v této pozici, chtěla bych pomáhat lidem, kteří měli méně štěstí než já. Vlastně bych řekla, že celá cesta do Ghany mě inspirovala k tomu, abych se stala lepším člověkem."

Co pro tebe znamená váš hlas a fakt, že můžete mladým lidem takto pomáhat?
"Znamená to pro mě všechno. Mám pocit, že jsem tady na Zemi z nějakého důvodu, a jsem vděčná za příležitosti, které jsem dostala. Chci lidi inspirovat. To je můj hlavní cíl. Kdybych mohla jen jednu osobu učinit šťastnou nebo změnit jeden život, pak jsem něco dokázala. Má práce mi dovoluje využít svůj hlas pro něco dobrého a mám obrovské štěstí, že můžu dělat práci svých snů, takže chci něco z toho dobra vrátit."

Je to velká zodpovědnost být hrdinkou tolika teenagerů?
"Celé mi to připadá jako jízda na horské dráze. Mám úžasné fanoušky, kteří pro mě znamenají všechno, takže když se mě lidé ptají, jestli mám pocit zodpovědnosti jako jejich hrdinka, vidím to spíš tak, že oni jsou mým požehnáním. Každé rozhodnutí činím s ohledem na ně, takže díky nim jsem vlastně lepším člověkem. Chci, aby na mě byli hrdí, a mají obrovský vliv na to, kým jsem. Nevnímám to jako tlak. Ale jsem člověk a budu občas chybovat."

Kdo je tvojí hrdinkou?
"Asi moje maminka. Vždycky mě učila chovat se k lidem tak, jak chci, aby se oni chovali ke mně. Opravdu chci být dobrým člověkem a opravdu chci být ke všem milá, a za to vděčím jí. Maminka na mě měla obrovský vliv, když jsem si přála rozšířit své obzory. Brala mě do muzeí a akvárií a hodně se věnovala divadlu, kde jsem jí sledovala při práci na rolích. Přitom jsem si uvědomovala, jak je šťastná, a napodobovala jsem ji, protože jsem chtěla dělat to, co dělala ona. Myslím, že každá holčička chce být jako její maminka, a ta moje měla rozhodně velký vliv na to, co dělám teď. Do ničeho mě ale nenutila. Jen mě podporovala ve všem, co jsem dělala."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máš rád/a Miley Cyrus?

JJ je boží! 22.5% (47)
Jo,ujde. 14.4% (30)
Jenom její písničky. 11.5% (24)
Neznám ji. 10.5% (22)
Nelíbí se mi. 11.5% (24)
je děsná! 10% (21)
je děsná! 19.6% (41)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama